Küttesüsteemi läbipesu

TAASTA KÜTTESÜSTEEMI EFEKTIIVSUS LÄBIPESUGA

Erinevate metallide ning vees leiduvate soolade koosmõjul tekkiv korrosioon ning katlakivi vähendavad küttesüsteemi efektiivsust märgatavalt! Ummistuda võivad soojusvahetid, kollektorid, tsirkulatsioonipumbad, elektriküttekeha ning paljud teised soojuspumba osad.

Ummistuste tulemusena võivad olla Teie ruumid ebaühtlaselt köetud ning soojuspumba töötsükkel pikeneda. Seetõttu suurenevad ka küttekulud (elektri tarbimine) ning on suurem oht ootamatusteks (remonttööd, lekked).

Küttesüsteemi efektiivsuse taastamiseks peseme Teie küttesüsteemi vee- ja õhumolekulidega, õhutame ning täidame taas. Olenevalt Teie kraanivee kvaliteedist, soovitame peale läbipesu ka demineraliseerimist, et parandada küttevee kvaliteeti.

Miks peaks oma küttesüsteemi läbi pesema?

Küttesüsteemi tuleks pesta torustiku vähenenud läbilaskevõime või erijuhtumite puhul nagu küttevee reostumine kompressori purunemise tagajärjel. Läbipesu käigus eemaldatakse ummistused ning vähendatakse temperatuurikadusid.

Kuidas Te küttesüsteemi läbi pesete?

Küttesüsteemi keemiavabaks läbipesuks kasutatakse vee- ja õhumolekule tootvat Rothenberger’i seadet. Kogu küttesüsteem pestakse kontuuride kaupa läbi, täidetakse taas veega ning õhutatakse. Vajadusel puhastatakse kollektorite rotameetrid (vaateaknad).

Millal peaks küttesüsteemi pesema?

Küttesüsteemi tuleks kindlasti läbi pesta küttesüsteemi ümberehitusel, näiteks õli- või puidukatla soojuspumba vastu vahetamisel. Samuti tasub läbipesu teostada kui soojuspumba tehnilise rikke tõttu on küttevesi reostunud (õli, gaas jms). 

Kuidas vältida läbivoolu probleeme küttesüsteemis?

Küttesüsteemi ja selle torustiku eluea pikendamiseks on soovituslik kasutada paljude tootjate poolt ette nähtud VDI2035 standardile vastavat küttevett (nt demineraliseeritud vesi). Standardile vastava vee kasutamine minimaliseerib korrosiooni ja katlakivi teket küttesüsteemis.

Miks on mu küttesüsteemi vesi must?

Kui oled oma küttesüsteemi täitnud kraaniveega, võib selles piirkonnast lähtuvalt olla erinevaid soolasid, baktereid, roostet jms. Vees toimub erinevaid keemilisi reaktsioone küttesüsteemis kasutusel olevate metallide (torustik) ja temperatuuri kõikumise tõttu.