Küttevee demineraliseerimine
KÜTTEVEE DEMINERALISEERIMINE ENNETAB REMONTTÖID
Ebasobiva küttevee kasutamine toob kaasa reaktsioone, mille tulemuseks on korrosioon ja ummistused. Korrosiooni ja katlakivi vältimiseks küttesüsteemis tuleb kasutada võimalikult neutraalset, madala elektrijuhtivuse taseme ning vähese hapnikusisaldusega vett, nagu seda on demineraliseeritud vesi.
Demineraliseerimine on spetsiaalne veetöötlustehnoloogia, mille abil saavutame kvaliteetse ja standardile (VDI2035) vastava küttevee otse objektil. Antud standardi järgimist nõuavad pea kõik soojuspumpade suurtootjad ning see on aluseks soojuspumba tootjagarantiile.
Kvaliteetne küttevesi on standardi kohaselt
- Madala elektrijuhtivusega (< 100 μS/cm)
- Madala hapnikusisaldusega (< 0.1 mg/l)
- pH-ga vahemikus 8.2 – 10.0*
* Alumiiniumist komponentide puhul 6.5 - 8.5.
Protsessi käigus kasutame spetsiaalseid Grünbeck’i seadmeid, mille abil asendame vees olevad mineraalid, soolad ja happed puhta vee molekulidega ning hiljem stabiliseerime vee pH-taseme selleks mõeldud puhastusaine abil.
Väldi ootamatuid remonttöid kvaliteetse kütteveega!
Demineraliseerimine on spetsiaalne veetöötlustehnoloogia, mille abil saavutame kvaliteetse ja standardile (VDI2035) vastava küttevee. Demineraliseeritud kütteveel on madal hapnikusisaldus ning elektrijuhtivus, et vältida korrosiooni ja katlakivi teket.
Kvaliteetne küttevesi on standardi kohaselt madala elektrijuhtivuse (< 100 μS/cm), madala hapnikusisaldusega (< 0.1 mg/l) ning kindlaksmääratud pH vahemikuga (8.2 – 10.0). Selle saavutamiseks tuleks veest eemaldada soolad, mineraalid, metallid ja lahustunud hapnik.
Tavalise joogivee kütteveena kasutamisel on probleemiks selle liialt madal pH, kõrge elektrijuhtivuse tase, liigne hapniku sisaldus ning magnetiidi tekkimise oht. Nii nagu mootorisse tuleks panna kvaliteetset õli, peaks ka küttevesi vastama standardile ning olema võimalikult puhas. Soojuspumbas ja küttesüsteemis ringleb kõikuva temperatuuriga vesi aastaid. Standardile vastava vedeliku kasutamisel saad olla kindel, et Sinu küttesüsteemi eluiga on pikem ja töö efektiivsem, ootamatuste risk väiksem.
Juba toimiva süsteemi puhul alustame esmalt keemiavabast läbipesust mille käigus peseme õhu- ja veemolekulidega puhtaks olemasoleva küttesüsteemi ja eemaldame ummistused. Seejärel täidame ning õhutame küttesüsteemi taas. Vee töötlemiseks kasutame Saksamaa tootja Grünbeck’i seadmeid, et viia vee elektrijuhtivus ja hapniku sisaldus miinimumi. Kogu küttesüsteemi vesi ringleb mitmeid kordi läbi spetsiaalsete seadmete mis puhastavad ning monitoorivad vee kvaliteeti. Kui oleme tulemusega rahul, kontrollime ka küttevee pH taset ning stabiliseerime seda vajadusel spetsiaalse lisaainega.
Küttevee demineraliseerimine vähendab küttekulusid tänu korrorsiooni ja ummistuste vähendamisele tsirkulatsioonipumpades, soojusvahetites, kollektorites jne. Kui loetletud seadmed peaksid olema osaliselt või täielikult ummistunud, võivad ruumid olla ebaühtlaselt köetud ning soojuspumba töötsüklid oluliselt pikemad esialgsest. Samuti aitab puhas küttevesi vähendad probleeme ummistunud filtritega, ala- ja ülerõhuhäireid, katlakivi teket jms.
Pea kõik soojuspumpade suurtootjad on oma paigaldusjuhisesse lisanud standardi VDI2035 seadme kütteveega täitmiseks.
Vee kvaliteedi testimiseks vajalikud seadmed on meil mobiilsetes töökodades kaasas. Mõõdame nii kütte- kui ka kraanivee elektrijuhtivust ja pH taset. Juba toimivates, kuid kraaniveega täidetud süsteemides on tihti ka silmaga näha, et vesi ei ole puhas. Seda eriti kõrgema töötemperatuuriga seadmete puhul.